Muld elupuudele ja rododele

Kasvumuld happelist mulda vajavatele õuetaimedele.

KASUTAMINE:
  • Hapulembesed okaspuud ja põõsad
  • Asalead, hortensiad, rododendronid
  • Mustikad, jõhvikad, pohlad
  • Kanarbikud, eerikad
  • Mullaparandus olemasoleva kasvupinnase parandamiseks.

  • Elupuudele meeldib toitainerikas ja värske kasvusubstraat.

    Tasub arvestada:

    Okaspuude istumisel istutusaugu laius on 2-3 korda suurem istutatava taime juurepallist ja istutusaugu sügavus piisavalt suur 80-100 cm sõltuvalt taimest 

      Peale istutamist vajavad elupuud korralikku kastmist. Neile meeldib niiske pinnas, seega tasub esimesel suvel taimi kasta tihti. Kui sügisel on sademeid vähe, aitab sügisene kastmine elupuul paremini talvituda.

    Kevaditi vajavad taimed kaitset kevadise külma tuule eest ja neid tuleks veebruaris-märtsis katta varjutusvõrguga. See on eriti oluline nooremate taimede puhul. Mõne aasta möödumisel hakkavad taimed üha paremini taluma kevadist päikest. Kohtades, kuhu kevaditi paistab päike otse peale, tuleks elupuid katta mitme aasta vältel. Varjutusvõrgu võib taimedele panna kaitseks juba sügisel.

    Hortenisiad on nõudlikud mulla viljakuse ja niiskuse suhtes. Peab meeles pidama, et kõik hortensiad on lubja suhtes tundlikud, seepärast peab muld olema happeline (pH 5,0). Hortensiale meeldib niiskus. Seda on hea seostada ka tema ladinakeelse nimetusega: „hydrangea“ on tõlkes nõu veega. Tähendab, muld peab olema alati niiske.
    Istutamine: avamaale istutatakse põhjapoolsematel aladel kevadel, lõuna pool aga sügisel. Taimede vahekauguseks jäetakse 1m ja istutatakse sama sügavusele kui taim varem kasvas. Auk noorele taimele oleks 30X30X30 cm. Hortensia juurestik ei ole sügav, kuid on harunev. Igasse istutusauku võiks panna 1/3 ämbrit komposti ja turvast või meie spetsiaaselt toodetud substraati, pärast istutamist kastetakse. Selleks sobib pehme vihmavesi. Mai lõpus- juuni alguses antakse väetisi: lahjendatud 1:10 sõnnikuleotist või täisväetisi – 20 g superfosfaati, 10 g kaalium- ja 10 g ammooniumnitraati 10 l vee kohta. Teistkordne väetamine 10-15 päeva pärast. Väetamine kindlustab rikkalikuma õitsemise jooksval aastal ja uute pungade moodustumise järgmiseks aastaks. Võraalune multšitakse turbaga. Sügisel põõsaste ümbrus mullatakse 20-30 cm kõrguselt.