Tooted

Meie tooted baseeruvad 100% Eesti loodusel.  Eesti Must Muld Kompostiga on hoolikalt tasakaalustatud valmis mullasegu koduaeda. Mullas sisalduv kompost on rikkalikuks ja ainulaadseks toitaineallikaks igale koduaias kasvavale taimele.

Must muld kompostiga

KOMPOSTI SAAMISLUGU

Kompostimisel kasutatatkse liigiti kogutud biolagunevaid jäätmeid ja lisaks veel haljastus- ja pargijäätmeid.

Kompostimine  toimub kogumisplatsil selleks eraldatud alal.

Jäätmed ladustatakse nõrgvee kogumisega varustatud betoon punkrisse ja kaetakse kuni töötlemiseni puiduhakke, komposti või haljastusjäätmetega. Sidusainega (saepuru/puiduhake) segatud orgaanilised jäätmed paigutatakse auna ja kaetakse membraaniga.

 Auna paigaldatakse ka temperatuuri- ja hapnikuandur. Algselt töödeldakse jäätmeid aunas kolm nädalat, mille jooksul saavutatakse haigustekitajate hävitamiseks vajalik temperatuur 70°C vähemalt tunniks ajaks.

Mida soojemaks kompost läheb, seda happelisemaks see muutub, st selle pH -väärtus väheneb.

Kolme nädala möödudes võetakse aun lahti, segatakse ja kaetakse uuesti kolmeks nädalaks membraaniga. Kuuenädalase tsükli järel teisaldatakse kompost järelvalmimisele, mille käigus toimub aunade segamine ja sõelumine. Sõelumisel eraldatakse kompostist sideainena kasutatud hakkepuit ja jäätmetes sisaldunud võõrkehad (kile, plastid jms).

Pärast seda pannakse kompost järelvalmima, st ka happelisus taandub, nii et valmis kompost on peaaegu neutraalne (pH7). 

 Meie kompost on järelvalminud vähemalt 2 aastat ja tänu sellele on kompostist saanud ideaalne looduslik väetis.

Tegemist on 100%-se taaskasutusega, tänu millele muudetakse orgaanilised jäätmed toiteaineküllaseks kompostiks ja suunatakse uuesti ringlusesse.

Kompost on looduslik toode, millele pole lisatud mineraalväetisi.

Otse komposti istutada ei tohi (lliga rammus)!!!

Kuna meie kompost on tööstuslikult toodetud kompost, siis sellel on iseloomulik lõhn, nagu on lõhn ka kanakakal ja hobusesõnnikul. See kaob mullaga segades nädala jooksul (kasvuhoones kasutades võite tuulutada kasvuhoonet)!  Ka meie must muld kompostiga lõhnab komposti järgi!!!

Hetkel kehtib toote sertifikaat nr.6, mis on väljastatud Tallinna Jäätmete Taaskasutuskeskuse AS'ile ja see kehtib kuni ei ole oluliselt muudetud komposti tootmisprotsessi ning kontrollmõõtmiste tulemusel ei ilmne probleeme komposti ohtus- ja kvaliteedinõuete täitmisel, uus uuendamine hiljemalt 23.10.2022.a

Meie poolt kasutataval kompostil pole mingit seost Tallinna Vee kompostiga ja see ei sisalda raskemetalle ning sobib ideaaalselt igasuguste aiasaaduste kasvatamiseks!!!!

 OMADUSED

Kompost sisaldab suurel hulgal peamisi taimedele vajaminevaid looduslikke väetusaineid.

Tänu kompostile on tagatud taimede väetustarve ja üldjuhul pole lisaväetamine vajalik, kompost aitab hoida mulla niiskust ja head pH - taset, säästab taimi haigustest ning paneb köögiviljad ja lilled paremini kasvama.

Kompostis sisalduvate toiteainete toime on pikaajaline.

Suur lämmastikusisaldus tagab taimede kiire kasvualguse kevadel, kaltsiumil omakorda on lupjav toime.

Kompostiga väetamine takistab mulla hapestumist.

Orgaanilise aine sisaldus parandab mulla vee ja õhureziimi ning kergendab selle harimist.

Kompost on mulla väetaja ja sobib suurepäraselt mulla kvaliteedi parandamiseks nii aiamaale, lillepeenrasse kui ka toalilledele.