Männi- ja kuusekooremultš

Multš on männi- või kuusekoortest valmistatud materjal, mida kasutatakse peenarde, puude ümbruse, istutusalade hooldusvabaks muutmisel, teede, radade ning mänguväljakute katmiseks. Multš täidab nii dekoratiivset kui ka praktilist funktsiooni ja tagab taimedele soodsad kasvutingimused ning aitab vältida umbrohu kasvamist.
8-10 cm paksune kiht pakub ideaalset kaitset umbrohu eest.
Talve saabudes või peale rooside muldamist katta roosid veel täiendavalt multšiga. Kaitseb külma eest.

Vana multši uuendamiseks/vahetamiseks tuleks ära oodata aeg, kui maa pealmine kiht on juba sulanud. Liiga varakevadine multšimine võib taimedele kahjulikult mõjuda, kuna virguvad pungad ei saa külmunud pinnasest vett kätte. Peenrad, mis on juba varasemalt multšitud hoiavad taimi kevade öökülmade eest kaitstuna, võimaldades neil arenema hakata sobivate temperatuuride saabumisel.

Kõdunenud/lagunenud multš rikastab mulda tekkiva huumusega. Kõrgem huumuse sisaldus parandab mullas elutsevate organismide aktiivsust ja läbi selle saab muld paremini õhutatud ja taime juurekava saab paremini välja areneda.

UUS TOODE – KUUSEKOOREMULTŠ! 
Kuusekoor on soodne ja dekoratiivne alternatiiv männikoorele. See kaunistab peenraid ja parandab mulla struktuuri.
Kuusekoort võib kasutada multšina samamoodi kui männikoort. Nad on sarnased nii omadustelt kui välimuselt (värskelt koorituna ehk natuke rohelisem).
Sarnaselt männikoorele takistab ka kuusekoor umbrohu kasvamist, aitab hoida mullas niiskust ja kaitseb öökülmade eest. Tänu oma kiulisele ja õhemale struktuurile laguneb kuusekoor kiiremini kui männikoor.

Kuusekoor saadaval puistes ja pakituna 1 m3 Big-Bagis.

Hinnad  http://bioplus.ee/muuk